Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní soustředění 2014

Soustředění Horní Bradlo

Sobota 23. 8. 2014

Na soustředění jsme dorazili v pořádku. Kvůli nemožnosti připojit se na wifi píšeme první zpravodajství s časovou prodlevou. První den soustředění se nic zvláštního nestalo, pouze Jan Hataš ztratil po 5 minutách v chatce klíče, které se po 5 hodinách hledání našli v kapse jeho kalhot. Hlavní trenér V. Forejt musel povlékat prostěradla a povlaky půlce areálu.

Neděle 24. 8. 2014

Denní plán jsme zahájili časným výběhem do místního lesa. Budíček v 7:00 a následný dvoukilometrový běh mnoho hráčů nemile překvapil. Dopolední tréninková jednotka trvala 90 min a byla zaměřena na dynamiku a rychlost. Odpolední tréninková jednotka se poněkud protáhla, kdy po 150 minutách tréninkového času bolely nohy i ty největší vytrvalce. Nyní jsme se vydali do místního wellness centra na zaslouženou regeneraci. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a více méně vzorní. Trenéři vás zdraví, děti nikoliv. Ve 22:30 celý tým již poctivě dříme, pouze Jan Hataš studuje pod peřinou s baterkou goniometrické funkce a prohlíží svou rozsáhlou sbírku poštovních známek. Již zítra čekejte další informace, pokud budeme schopni připojit se na internet.

Vizuální okénko:

horni-bradlo--1-.jpghorni-bradlo--3-.jpghorni-bradlo--4-.jpghorni-bradlo--5-.jpghorni-bradlo--2-.jpg

Pondělí 25. 8. 2014

Pondělní den jsme zahájili opět výběhem v brzkých ranních hodinách do místních luhů a hájů. Délku výběhu jsme natáhli na 2600m, a ta nečinila klukům žádné potíže. Dopolední i odpolední jednotky byly znovu vydatné, a protože narůstala únava a klesala koncentrace, rozhodli jsme se zkrátit odpolední trénink na pouhých 140 minut. Dnes jsme zároveň kontrolovali pořádek na chatkách a s údivem jsme nenarazili na žádný chlívek. Nemile nás překvapily tristní stravovací návyky některých jedinců. Přesto neodchází nikdo z jídelny s prázdným žaludkem díky přísné kontrole Mistra Provianťáka. Po večeři byla volná zábava, kterou chlapci pojali ve sportovním duchu. Následné sprchování bylo jen logickým vyústěním nahromaděného potu a špíny, která zacpala odtokové kanálky ve sprchových koutech. Navonění, umytí a unavení svěřenci již nyní spokojeně spí a sní o volnějším programu zítřejšího dne. Možná se jim jejich sny vyplní...

Úterý 26. 8. 2014

Kritický, a proto volnější den jsme zahájili až před snídaní a tentokrát bez ranního výběhu. Dopolední TJ byla fyzicky nenáročná (90 min). Odpolední TJ byla přesunuta do místního wellness centra a po dlouhé volné zábavě (ping pong, lesní hry, stavění bunkrů) na kvízový papír. Wellness pobyt proběhl zábavnou formou a také se uskutečnil týmový mýting ve výřivce, do které se v jeden čas naskládala půlka týmu včetně 4 trenérů (15 lidí), kde se projednaly individuální radostné životní zážitky. S údivem trenérů mnoho hráčů považuje ranní výběh za zábavnou činnost. Po večeři proběhl zábavný fotbalový kvíz o hodnotné ceny, jehož výsledky budou zveřejněny zde již brzy, ale možná hned. Všichni jsou zdraví a spokojení a všechny vás zdraví, sic se na vás vůbec neptají!

Statistiky dne:

Tomáš Ret: 4 skluzy v bahně

Adam Valášek: 2 skluzy v bahně, 1 záda opět v bahně

David Svoboda: 5 pádů

Jan Kubr: 4 pády, smůla nejen ve vlasech

Ledová wellness výzva: Všichni (včetně donucených jedinců)*

Vizuální okénko:

horni-bradlo-6.jpghorni-bradlo-8.jpghorni-bradlo-7.jpg

Výsledky kvízu:

Fotbalový kvíz Horní Bradlo 2014
Pořadí Jméno Počet bodů Perlička mezi odpověďmi
1. Petr Hataš 38 Petr dodnes nesouhlasí s volbou C. Ronalda vítězem Zlatého míče 2013. V jeho srdci tuto cenu drží a vždy držet bude Lionel Messi.
2. Dominik Novotný 36 Dominik na tréninky dojíždí z Horního Brodu, který se nám nepodařilo na mapě vyhledat.
3. Jan Hataš 35 Doufáme, že Honzu na soustředění nepokouše místní fena toreadora.
4. Josef Šindelka 32 Díky svým oblékacím návykům se Pepa jistě v brzké době potká s Honzou Landovským v týmu stodůleckých nudistů.
4. Petr Marhoul 32 Nejvýše postavený útočník ve hře se nazývá rakeťák.
6. Tomáš Ret 31 Doufáme, že bude v nové sezóně nadále podporovat své dvojče na pozici rakeťáka.
7. Matyáš Malý 30 Soustředění se dle Galimatyáše odehrálo v Hororím Bradle.
8. Filip Ret 29 V roce 1348 zajistil vítězství Československé reprezentace na ME v penaltovém rozstřelu vršovickým dloubákem Antonín Panáček. Rovněž argentinský internacionál Diego Primadona na MS 1986 i díky "božské ruce" přispěl k celkovému vítězství svého týmu.
8. Vojtěch Zachar 29 Císař Karel IV na počest vítězství Československých fotbalistů na ME v roce 1348 nechal položit základní kámen Karlovy Univerzity.
8. David Pazourek 29 Doufáme, že David půjde ve stopách historicky nejlepšího střelce Česka, Josefa Balvana.
11. Michal Podrazil 28 Michal se těší na nový přírůstek do rodiny, kdy jim za chvíli bude po bytě pobíhat a štěkat štěně zlatého toreadora.
12. Jan Landovský 27 Honza se pod tíhou oblečení rozhodl od nové sezóny stát kapitánem stodůleckého týmu nudistů, kteří nastupují pouze v kopačkách s chrániči.
13. Filip Káža 26 Trenér brankářů má podle odhadu Filipa 3 metry na výšku.
13. David Svoboda 26 David ze své pozice nejvysunutějšího útočníka, takzvaného "reťáka", bude dělat vítr soupeřovým obráncům, takzvaným "forsbergům".
15. Libor Křístek 25 Dle Liborova nákresu hřiště dnes nevíme jestli trénujeme basketbal nebo házenou.
16. Tomáš Baumann 24 Sice jeliman, ale stále Zeman je náš prezident.
16. Adam Valášek 24 Jeden z nejlepších fobalistů světa se jmenuje Želé. K zápasu se oblékne do svého oblíbeného dřezu.
18. Dan Gröschl 22 Kop špičkou nohy se nazývá šídlo, s čímž Dan spolehlivě překoná 123 cm měřícího gólmana Jana Průchu, který je tak nejmenším gólmanem pražského fotbalu.
19. Jan Kubr 20 Perliček bylo mnoho, ale hlavně jsme se dověděli, že nový reprezentační trenér Bříza dokázal zajistit české občanství třem fotbalovým internacionálům Torressovi, Ronaldovi a Messimu a okamžitě je nominoval do české reprezentace. Na pozici rakeťáka tak již bude nastupovat právě Lionel Messi. 
20. Jakub Valášek 19 Místo pobytu Kuby: Vesnice někde v Česku.
21. Jáchym Feszanicz 14 Jáchym má v kalhotech pindroně místo pinďouru.

Výsledky kvízu nejsou pro trenéry směrodatné a lze je brát s rezervou. Cílem kvízu bylo se především pobavit a dále rozšířit své nejen fotbalové obzory.

* Ledová výzva = polití kýblem ledové vody

Středa 27. 8. 2014

Je to řehole! Je to řehole! Je to řehole! Dnešní den rozhodlo počasí za trenéry a odkázalo nás v dopoledních hodinách do útrob, kde se odehrál prestižní turnaj ve stolním tenisu. (výsledky budou zveřejněny) Po obědě proběhl úklid chatek, jež někteří výtečníci pojali dosti ledabyle. Například Adam Valášek do své peřiny zastlal mince různých nominálních hodnot a měn, jehličí a listí z místního lesa, svítící kroužky z místního bistra, pyžamový chomáč a jiné drobnosti, domnívaje se, že ho v noci zahřejí. Odpoledne se na nás přišlo konečně podívat slunce a mohli jsme potrénovat venku na hřišti. Trénink započal mohutnou lesní bitvou, kterou kluci vřele uvítali a roztrhali v zápalu boje několik rozlišováků. S vynaložením veškerého úsilí (je to řehole) se nám nakonec podařilo vytahat kluky z lesa na fotbalový trávník, kde jsme absolvovali vysoce kvalitní tréninkovou jednotku. K večeru se zdálo, že se nám začne rozrůstat marodka. Dana Gröschla jsme museli vyslat na chrudimskou pohotovost a usmrkanec Jan Hataš zalehl s mírnou teplůtkou na chatku k místní "Marry Poppins" Majdě Baumannové. Dan byl po potěšující diagnóze předán rodičům s nadějí na návrat do Horního Brodu tedy Bradla ještě před skončením soustředění. Jan Hataš byl již po odpoledním odpočinku i přes zákaz spatřen při lesních hrách bez příznaků vážné nemoci. Ostatní jedinci nevykazují žádné symptomy choroby ani stesku (kromě Filipa Káži, který rád nachází azyl v posteli u Marry Poppins). Na dnešní noc jsme klukům zajistili larisový sandwich, který způsobil, že v 0:30 již všichni spokojeně spí. Stodůlečtí trenéři však dlouho spát nemohou. Být samozvanými ochránci nočního pořádku v místní vinárně a být zároveň v areálu první na nohou je pěkná řehole. Díky vydatné, všestranné a pohotové pomoci místní Marry Poppins a dvou Pepanů to ale až taková řehole není! I když? Jak řikáme. No tak určitě! Je to řehole!

Čtvrtek 28. 8. 2014

Je to radost! Je to radost! Je to radost! Po tréninkové stránce kvalitní a vydatný den jsme zakončili bezprecedentním rozsekáním volakého Čehosi nad Čímsi 4:3 (góly: Podrazil, Kubr, Hrádek 2x). Z dnešního skvělého dne mají všichni trenéři absolutně nejlepší pocit na světě ze všech nejlepších trenérů na celém širém nejlepším světě ze všech. Je to radost vidět vaše naše děti pracovat se zápalem na fotbalovém trávníku přes 300 příjemných minut denně, ať už dobrovolně nebo pod pohrůžkou zničení a spálení pracně zbudovaných bunkrů. Na volnočasové aktivity přesto zbylo dostatek času a lesa. Vrchol dne, Sparta vs. Zwole 3:1 --> radost přihlížejících --> odchod na ubikace --> usnutí --> na přání ranní výběh! Všichni hráči jsou v pořádku. Trenéři zatím jakbysmet!

Pátek 29. 8. 2014

Poslední den soustředění začal značně volněji, tedy 3km výběhem za rozbřesku před 7. hodinou ranní. Při návratu nás trenéři ostatních týmů vítali s údivem v papučích na nohou a s kartáčkem v puse. Tento ranní výběh určitě neměl býti zkouškou vytrvalosti nýbrž vůle, která byla po náročném a vysilujícím týdnu dosti oslabena. Stodůlecká 38minohá housenka se tak logicky roztáhla téměř po celé lesní cestě. Dozor nad ní držela svatá trenérská trojice „bláznů“ Forejt – Nešpor - Nešpor, zatímco padlí andělé Průcha a Blahoňovský museli ještě po vzoru dědy Lebedy přemýšlet nad trenérským údělem. Celá housenka nakonec dorazila úspěšně do cíle, kde se jí nohy rozutekly a následně byly odměněny zaslouženou potravou, tedy snídaní. Dopolední i odpolední program nebyl pro kluky fyzicky náročný a nesl se v duchu soutěžním. Vyvrcholením soutěží byla fotbalová prostná, kde viděla odborná porota zajímavé výkony a hodnocení 10 tak nebylo výjimkou. Všechny soutěže byly objektivně vyhodnoceny a ti nejlepší si za pár minut fotbalové práce vydělali tolik peněz, že by jim i místní kuchařky záviděly. Před večeří jsme ještě stihli návštěvu wellness u paní Wellness, kde jsme zregenerovali a nabrali sílu na večer. Poté se parta navoněných, vyfintěných a načesaných seladonů vydala na místní diskotéku, kde bylo potřeba uhájit stodůleckou čest i na tanečním parketu, což se v počátku příliš nedařilo. Jako při zápase jsme prospali začátek a trenéři museli klukům o pauze promluvit do duše.

20:00 - zahájení diskotéky

20:20 - Všichni se buď drží v křeči židle, nebo hrají s trenéry na schovávanou a na honěnou, na parketu se tu a tam objevují pouze jedinci dotažení trenéry, avšak stále s židlí v držení.

20:30 - Na parketu se objevují první stodůlecké vlaštovky, které však léto nedělají. Definitivní motivem pro nastoupení na parket je až hrozba odchodu na ubikace.

21:00 - Hrozba a organizované soutěže zabraly a parket se začíná plnit.

21:15 - Stodůlečtí hráči opanují veškeré soutěže organizátorů. Dominik prožívá pravděpodobně první líbačku v životě.

21:30 - Celý Sokol energicky poskakuje po parketu, někteří si dokonce hledají taneční partnerky. Večerka byla pro potěšení všech posunuta až na 22:30.

22:00 - Zábava je už v plném proudu. Tančí uplně všichni, včetně kuchařek a instalatérů. Trenéři berou kluky na ramena a stodůlecký válec je k nezastavení.

22:30 – Kluci jsou jako utržení ze řetězu. Důrazně požadují prodloužení večerky. Láďa podléhá tlaku a posouvá odchod na 23:00

23:00 – poslední píseň a odchod na poslední spánek s úsměvem na retech a s hřejivým pocitem na srdci z předvedených výkonů.

23:30 – Nastává čas dospělých a místních teenagerů. Stodůlecký tým trenérů se tak nutně rozděluje na dvě části. Odpovědnost volá Láďu a Marka na hlídání vašich našich svěřenců, ostatní trenéři musí i v oslabení na parketu zvládnout místní konkurenci.

23:45 – Všichni kluci spokojeně spí.

0:00 – Konkurence propadá depresím, protože tanečním kreacím v podání stodůleckých borců se nedá rovnat. Jakub tančící vzhůru nohama, Pavel snažící o kozáčka a jiné východoevropské tance, Pepa Šindelka st. to roztáčející ve stylu Michaela Jacksona, Jan Průcha jedoucí si to svoje zabíjejí poslední hřebíček do rakve nadějí na úspěch ostatních tanečníků. Vše co se v Bradle stalo, v Bradle i zůstane.

Sobota 30. 8. 2014

Během sobotního rána a dopoledne se už nic zvláštního nestalo. Po vydatné snídani nás čekalo pouze nalodění na linkový autobus č. 381, jehož odjezd byl o pár minut pozdržen kvůli rannímu kakání. Mnoho hráčů i trenérů bylo velmi posmutnělých z vidiny návratu do pražské reality. Smutek dokázal přebít jen příslib vřelých náručí maminek a tatínků po vystoupení z autobusu. Soustředění se vyvedlo. Natrénovali jsme toho spoustu a týmová jednota i morálka byly značně posíleny. Doufejme, že plody naší tvrdé práce budeme sklízet minimálně celou sezónu, a že budeme rozdávat fotbalovou radost na všechny světové strany, protože o radost jde v životě i ve fotbale především.

Poděkování patří všem účastníkům zájezdu:

Vladimír Forejt

Jakub Nešpor

Marek Nešpor

Pavel Blahoňovský

Jan Průcha

Tomáš Baumann

Jáchym Feszanicz

Dan Gröschl

Jan Hataš

Petr Hataš

Filip Káža

Libor Křístek

Jan Kubr

Jan Landovský

Matyáš Malý

Petr Marhoul

Dominik Novotný

David Pazourek

Tomáš Ret

Filip Ret

David Svoboda

Josef Šindelka

Vojta Zachar

Adam Valášek

Jakub Valášek

Michal Podrazil

Josef Šindelka st.

Majda "Poppins" Baumannová

Josef Baumann